Prosíme o pomoc pro maminku s dětmi a ženu v nouzi

Prosíme o pomoc pro maminku s dětmi a ženu v nouzi

Květen 6, 2018
Františkáni
3 komentáře

Prosíme o pomoc pro maminku s dětmi a další ženu v nouzi.  Naše františkánská provincie sbírá prostředky pro potřebné (všechny aktuální úmysly zde). Vybíráme příjemce, o nichž jsme přesvědčeni, že pomoc skutečně potřebují a pro které je finanční pomoc ku prospěchu.

Nyní prosíme o pomoc pro maminku s dvěma dětmi. 11 a 9 let. Mladší chlapec je postižený. Maminka vyrůstala v dětském domově a nemá proto podporu širší rodiny. Maminka je vážně nemocná (rakovina + roztroušená skleróza). V posledních dvou letech absolvovala 2 chirurgické zákroky. Bývalý manžel – otec dětí neplatí výživné a s výchovou nepomáhá. Maminka je momentálně nezaměstnaná a přišla minulý rok i o invalidní důchod. Dostává zatím jen příspěvek na bydlení a přídavky na děti. Celkové měsíční příjmy činí asi 9tis., což stačí akorát na pokrytí výdajů s bydlením. Naši přátelé se jí snaží pomoci s vyřizováním úředních záležitostí i s praktickými záležitostmi. Získané prostředky budou využity na výdaje spojené s jídlem, chodem domácnosti a na léky. Za vaši pomoc upřímně děkujeme.

Na maminku s dětmi je možné přispět na účet  číslo 107-4841870287/0100, název účtu: „Chléb sv. Antonína – Bratři františkáni“, var symbol: 201802.

Prosíme také o pomoc pro ženu, která se snaží již několik let dostat z ulice, kde žila asi 8 let. Posledních několik let bydlela v azylových domech. Trpí několika lehčími psychickými nemocemi, které ji blokovaly získat práci dříve. Nyní pracuje jako uklízečka na poloviční úvazek. Studuje již druhým rokem katolickou teologickou fakultu za finanční podpory některých pedagogů této školy. Žije svátostným a modlitebním životem a sama pomáhá druhým jako spolupracovnice sester Matky Terezy. Z dob, kdy žila na ulici, má více exekucí, které přesahují částku 500tis. Snažíme se jí pomoci se zaměstnáním, lidskou podporou i různými dalšími způsoby mimo jiné i oddlužením v kontaktu s věřiteli. Za vaši pomoc upřímně děkujeme.

Na tuto statečnou ženu je možné přispět na účet  číslo 107-4841870287/0100, název účtu: „Chléb sv. Antonína – Bratři františkáni“, var symbol: 201803.

komentáře 3

 1. Marketa Spanelova Květen 6, 2018at 11:09 am Reply

  poslala jsem prispevek pro pani z ulice. Prosim moc pomozte ji aby penize pouzila racionalne. Dekuji

 2. Marketa Spanelova Květen 6, 2018at 11:09 am Reply

  jeste doplnuji – poslala jsem 10 tis kc, ale zapomnela uvest var.symbol. Prosím tedy přiřadte tuto platbu na paní u ulice.
  Dekuji

  • Františkáni Květen 6, 2018at 11:09 am Reply

   Upřímně Pán Bůh Vám to odplať. Platbu přiřadíme na úmysl, který píšete. Pomůžeme určitě tak, aby to bylo k užitku. Přejeme hezké dny a moc děkujeme 🙂

Napište komentář