Poslední příspěvky

Video a fotky z obnovy pro mladé

Díky všem za hezké společné chvíle při postní duchovní obnově na Velehradě. Během víkendu jsme se mohli spolu s mladými lidmi setkávat s Bohem a víc poznávat, jak mu na nás záleží a co pro nás udělal.

Číst dále….

Zveme na ministrantskou brigádu

Zveme ministranty z našich františkánských farností na dobrodružný víkend do Hájku u Prahy. Sejdeme se 10. – 12. května 2019.

Číst dále….

Peter Tabichi: Františkán, který se stal nejlepším učitelem na světě

Františkán Peter Tabichi, který vyučuje na odlehlé vesnické škole v Keni a 80 procent svého platu dává studentům, získal cenu za nejlepšího učitele Global Teacher Prize 2019. Zvítězil tak mezi 10.000 nominovanými ze 179 zemí.

Číst dále….

Program poutí v Hájku 2019

Srdečně vás zveme na mariánské poutní místo Hájek u Prahy, kde v letošním roce prožijeme tyto poutě.

Číst dále….

Foto: Návštěva noviců

V třetím únorovém víkendu jsme navštívili novice v Trnavě. Koukněte na fotky 🙂

Číst dále….

Zveme mladé lidi na postní obnovu

Zveme mladé lidi na postní obnovu, která proběhne 29.-31.3.2019 na Velehradě. Téma je „Pokání, cesta do Božího srdce“.

Číst dále….

Dopis k 800. výročí setkání sv. Františka se sultánem

Zveřejňujeme dopis našeho generálního ministra (tj. představeného) k 800. výročí setkání sv. Františka se sultánem Al-Malikem.

Číst dále….

Zpráva o pomoci potřebným v roce 2018

Naše provincie sbírá prostředky na chudé a potřebné. Vybíráme příjemce, o nichž jsme přesvědčeni, že pomoc skutečně potřebují a pro které je finanční pomoc ku prospěchu. Zde se můžete podívat, jak byly v loňském roce peníze využity nebo se dozvědět o možnostech, jak pomoci. Za vše upřímné Pán Bůh odplať.

Číst dále….

Narození Boha, který klepe na naše dveře

Zveřejňujeme český překlad dopisu, který zaslal generální ministr (představený) františkánů Michael Perry OFM k letošním Vánocům.

Číst dále….

Mezi peklem a nadějí. Vychází kniha od františkána z Aleppa


Syrský františkán, otec Ibrahim Alsabagh, se spolubratry Aleppo a jeho obyvatele neopustil ani v těch nejhorších okamžicích. A napsal o tom strhující knihu. Plnou každodenního strádání, ale také naděje a znamení, že Bůh člověka neopouští ani v nejbezvýchodnější situaci.

Číst dále….