Poslední příspěvky

Život svaté Kláry v obrazech

Představujeme oltářní obraz z 13. století, který v osmi výjevech vypráví život svaté Kláry z Assisi.

Číst dále….

Svatá Klára z Assisi, 11.8.

Zřekla se vznešeného domova, aby celým srdcem přilnula k chudému Kristu. Její příklad již 800 let inspiruje věřící po celém světě. 

Číst dále….

Fotky z pouti do Hájku

Letošní pouť do Hájku s mladými lidmi byla fakt pěkná 🙂 Během pěti dnů jsme se přiblížili Hospodinu, ale i prožili hodně hezkých společných chvil. Uvidíme se příští rok? 🙂

Číst dále….

Nalézt odpuštění a pokoj srdce: Porciunkule I.

Žádné jiné místo nebylo svatému Františkovi tak drahé jako kostelík Panny Marie Andělské nazývaný Porciunkule. Zde našly tisíce lidí odpuštění a pokoj srdce, zde vznikl řád františkánů. Kostel, jehož zasvěcení si připomínáme 2. srpna, si přiblížíme v dalším díle seriálu o františkánských místech.

Číst dále….

Pokora, která otevírá srdce: Montecasale

Když jsme se blížili k poustevně vysoko ve svahu nad údolím, stahovala se již těžká černá mračna. Záhy přišlo krupobití. Útočiště tak poskytl skromný klášteřík, v němž se člověk musí na mnoha místech sklonit, aby mohl projít. Možná i to je obraz události, která se na tomto místě odehrála za života sv. Františka a kterou přiblížíme v dalším dílu seriálu o františkánských místech.

Číst dále….

Poslední dny přihlašování na františkánskou pouť

Zveme mladé lidi na františkánskou pouť z Dobříše do Hájku. Půjdeme 29.7. – 3.8.

Číst dále….

Zakusit Boží milosrdenství: Poggio Bustone

V příkrých svazích Rietského pohoří zakusil František z Assisi v hloubi srdce pokoj z Božího odpuštění. Zde nalezl vnitřní svobodu, světlo. Klášter v Poggio Bustone si přiblížíme v dalším dílu seriálu o františkánských místech.

Číst dále….

Vidět Boží chudobu: Františkovy jesličky v Grecciu

Klášter v Grecciu dýchá po celý rok Vánocemi, úžasem z Božího příchodu na zem. Ve zdejší jeskyni vytvořil svatý František v noci 25. prosince 1223 první jesličky. Místo i onu památnou událost si přiblížíme ve třetím dílu seriálu o františkánských místech.

Číst dále….

Žijeme pro lásku a zemřeme, abychom poznali Boží lásku

(VIDEO) Zveme vás ke shlédnutí hlubokého svědectví Enrica Petrilla, který zažil v životě bolestné věci včetně smrti své mladé manželky. Chiara zemřela v roce 2012 v pověsti svatosti. Jejich příběh dnes fascinuje tisíce mladých.

Číst dále….

Odejít do samoty s Bohem: Carceri

Odejít do samoty s Bohem. Ticho a modlitba. To můžeme zakoušet ve svahu hory Subasio, kde se nachází poustevna Carceri. Zveme vás k druhému dílu seriálu o františkánských místech.

Číst dále….