Poslední příspěvky

Památka pražských mučedníků – 15. února

Dnes, 15. února, si připomínáme naše bratry františkány, kteří byli roku 1611 zabiti v pražském klášteře u Panny Marie Sněžné. Prosme je, aby nám pomáhali být věrní Kristu i uprostřed zkoušek, a aby nám vyprošovali lásku k Bohu, která prozáří celý život a je silnější než cokoliv jiného.

Číst dále….

Duchovní obnova pro mladé: Vidět Boha jako svatý František

Zveme mladé lidi na duchovní obnovu „Vidět Boha jako svatý František“, která proběhne na Velehradě 13. – 15. dubna 2018.

Číst dále….

Pojeď s námi na ministrantskou brigádu

Zveme ministranty z našich františkánských farností do Hájku u Prahy, kde prožijeme skvělý víkend plný her, dobré party i práce. 

Číst dále….

Japonští mučedníci Petr Křtitel a druhové – 6. února

Když se řekne Nagasaki, snad každý si vybaví hrůzné svržení atomové bomby v roce 1945. Avšak o 350 let dříve zde nalezly mučednickou smrt desítky křesťanů, mezi nimi i Menší bratři františkáni a 15 jejich terciářů. Místo se od té doby nazývá „svatý pahorek“. Dopis od jednoho tamějšího bratra je svědectvím o víře silnější než jakákoliv překážka.

Číst dále….

Marie od Nejsvětější Trojice: Příběh slabosti, Božího milosrdenství a obrácení

„Buď mým semínkem, zasazeným do jeruzalémské země, aby přineslo ovoce celé mé církvi.“ Tato slova jsou napsána na náhrobním kameni klarisky Marie od Nejsvětější Trojice na ulici Hanock Albeck v Jeruzalémě. Její život nebyl vůbec jednoduchý. I v těžkostech však zaslechla Boží hlas ve svém nitru a následovala jej, a došla k pokoji srdce.

Číst dále….

Co řekl papež František Menším bratřím?

Koncem listopadu se papež František setkal se členy františkánské rodiny (minorité, františkáni, kapucíni, třetí regulovaný řád). Zdůraznil přitom jednu z hlavních rysů řádu – že bratři mají být menšími. Promluvu si zde můžete přečíst díky překladu bratří kapucínů.

Číst dále….

Přejeme požehnané Vánoce i Nový rok

Přejeme pokojné Vánoce a Boží požehnání do Nového roku. 

Číst dále….

Vstup Vojty a Tomáše do postulátu

O slavnosti Neposkvrněného srdce Panny Marie 8. prosince 2017 vstoupili do postulátu Vojta Matys a Tomáš Myslikovjan. Připojují se tak k Jindrovi Jarolíkovi, který je v postulátu již nějaký ten pátek 🙂 

Číst dále….

Fotky z velehradské duchovní obnovy pro mladé

Druhý prosincový víkend jsme prožili se spoustou skvělých mladých lidí duchovní obnovu „Když nestaví dům Hospodin… anebo jak obnovit svůj vztah s Bohem“. 

Číst dále….

VIDEO: Otec Benedikt o kněžství

Otec Benedikt Holota OFM je právě dnes 65 let knězem. Co pro něj kněžství znamená? A co podle něj pomáhá ve víře? Podívejte se na naše nové video 🙂 Otci Benediktovi je letos 95 let. 

Číst dále….