Poslední příspěvky

Zveme mladé lidi na pěší pouť do Hájku

Zveme mladé lidi k prožití společných chvil i setkání s Bohem během pěší pouti do Hájku. Akce proběhne 28.7. – 1.8.2020.

Číst dále….

Fotky ze slavnosti pražských mučedníků

V sobotu 15. února 2020 jsme si připomněli výročí našich pražských mučedníků, jejich věrnost až do krajnosti. Pamatovali jsme také na ty, kdo pro víru trpí dnes.

Číst dále….

Zpráva o pomoci potřebným v roce 2019

Děkujeme vám všem za ochotu pomáhat, rozdělit se s těmi, kdo se na nás obrací se svými těžkostmi. Ať vám náš dobrý Pán žehná!

Číst dále….

Zahledět se do Krista. Zveme mladé lidi na postní obnovu

Zveme mladé lidi na postní duchovní obnovu s osobním doprovázením, která proběhne 13. – 15. 3. 2020 na Velehradě s tématem „Zahledět se do Krista. Františkánská cesta obrácení“.

Číst dále….

Ministrantská brigáda

Zveme ministranty z našich františkánských farností na další brigádu do Hájku. Proběhne 17.-19. dubna 2020.

Číst dále….

48 hodin františkánem

Zveme všechny svobodné muže ve věku 18-40 let, kteří chtějí poznat náš řád a spiritualitu, na víkend 15. – 17. května 2020.

Číst dále….

Prezentace knihy Proměny františkánské tradice

Ve čtvrtek 30. ledna 2020 od 19.00 se v refektáři františkánského kláštera u Panny Marie Sněžné v Praze (Jungmannovo nám. 18) uskuteční prezentace knihy Petra Hlaváčka et al. „Proměny františkánské tradice. Od teologie a filosofie ke kultuře a umění“.

Číst dále….

800. výročí prvních františkánských mučedníků

Dnes, 16. ledna, si ve františkánské rodině připomínáme bratra Berarda a druhy, které před 800 lety poslal svatý František do Maroka hlásat evangelium saracénům. Bratři zde položili život a stali se prvními františkánskými mučedníky.

Číst dále….

Výstava v ambitu pražského kláštera

Od 11.1. 2020 bude hostit ambit našeho pražského kláštera (Jungmannovo nám. Praha) výstavu obrazů vytvořenou s hendikepovanými klienty.

Číst dále….