Zveme na umělecký festival Take Care

Zveme na umělecký festival Take Care

26 srpna, 2019
Františkáni
No Comments

Zveme na umělecký festival Take Care, který proběhne při pražském klášteře Panny Marie Sněžné na Jungmannově náměstí 30.8. – 5.9. 2019.

Akci pořádá spolek Umělecká platforma Karavana ve spolupráci s českou provincií řádu Menších bratří františkánů.

Druhý ročník festivalu TAKE CARE chce pomocí umění a lidského setkávání obrátit pozornost publika k osobní zodpovědnosti každého z nás za stav prostředí, ve kterém se nacházíme. Ať už je to stvořená příroda, městské prostředí, nebo mezilidské vztahy. Pomocí uměleckých děl a doprovodného programu chceme vytvořit prostředí pro zamyšlení nad osobní situací i stavem světa. Ekumenicky složená skupina Karavana souzní s myšlenkami ekologické encykliky papeže Františka Laudato si‘, z níž je i motto letošního festivalu: „Svět je něčím víc než jen problémem, který je třeba vyřešit.“

Festival TAKE CARE proběhne od 30. srpna do 5. září 2019 v ambitu františkánského kláštera Panny Marie Sněžné na Jugmannově nám. v Praze 1.

Záštitu nad letošním festivalem převzal J. E. apoštolský nuncius Mons. Charles D. Balvo, biskup plzeňské diecéze Mons. ThLic. Tomáš Holub Th.D a radní za kulturu Prahy 1 Petr Burgr.

Celý festival bude slavnostně zahájen 30. srpna v 19.00. V rámci večera zahraje hudební skupina Zabelov group.

Co všechno nabízí festival TAKE CARE

VÝSTAVU inspirovanou péčí o přírodu, s mottem Svět je něčím víc, než jen problémem k vyřešení, od pátku 30.8. do čtvrtka 5. 9.

Doprovodný program

Pátek 30.8.
19:00 TAKE CARE \ Zahájení festivalu a vernisáž výstavy
20:00 Koncert: TAKE CARE \ koncert: Zabelov Group

Sobota 31.8.
13 – 20:00 Chillout zóna / občerstvení
14 – 18:00 TAKE CARE \ SWAP přines – vyměň – odnes
14 – 18:00 Workshop nejen pro děti / tiskací dílna. 
15:00 Komentovaná prohlídka / setkání s umělci
17:00 Divadlo: TAKE CARE \ divadlo: Víťa Marčík jr. – Eliščiny pohádky
Koncerty v klubu TAKE CARE \ TAKE MUSIC ‚n‘ TAKE DANCE
18:00 Morasten
19:15 Hana Foss
20:30 ProPulsion

Neděle 1.9.
11:30 Divadlo: Wojtyła/Šalamoun – Miláček/Píseň písní.
15:00 Přednáška: TAKE CARE \ přednáška: “Žít laudato si’” + diskuze
16:00 Ekumenická modlitba za stvoření

Informace o konkrétních místech konání doprovodného programu v rámci kláštera se dozvíte u vstupu na výstavu.

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ

Mediálně festival podporuje Katolický týdeník, signály.cz. Probíhá ve spolupráci s Městskou částí Praha 1.

Více na
https://www.facebook.com/FestivalTAKECARE/

Detaily projektu

Festival se bude skládat z výstavy uměleckých děl a instalací v ambitu kláštera a doprovodného programu. Výstava potrvá od pátku 30. srpna do pátku 5. září 2019.

Během víkendu 30. 8. – 1. 9. 2019 bude probíhat doprovodný program. Během dne se návštěvníci budou moci zúčastnit komentované prohlídky, workshopů pro děti i dospělé, divadelního představení, koncertů atd.

Průběžně bude na nádvoří před kostelem probíhat environmentální tržnice, kde budou za dobrovolný příspěvek k dispozici drobná díla umělců a výtvory podporující ekologické myšlení. Souběžně bude v rajské zahradě kláštera otevřená improvizovaná kavárnička, v níž se budou mít možnost prolínat návštěvníci výstavy s umělci, bratry františkány a dalšími přítomnými, a umožňovat tak dialog mezi skupinami obyvatel, které se tak často v každodenním životě nepotkávají. Doprovodný program uzavře ekumenická modlitba za stvoření, která proběhne za přítomnosti duchovních z několika církví v 16.00 v neděli 1. září 2019.

Napište komentář