Novým provinciálem františkánů se stal Jakub František Sadílek

Novým provinciálem františkánů se stal Jakub František Sadílek

Květen 17, 2017
Františkáni
6 komentářů

Novým provinciálem českých františkánů byl dnes zvolen bratr Jakub František Sadílek. Provinčním vikářem pak bratr Jeroným František Jurka.

Za definitory (tj. provinční rada) byli zvoleni Didak Robert Klučka, Šebestián Pavel Smrčina, Jan Vianney Dohnal a Dominik Daniel Valer.

Br. Jakub František Sadílek OFM se narodil roku 1978 v Praze. Svoji cestu k víře nalezl na 2. stupni základní školy, zejména po zhlédnutí evangelizačního filmu o Ježíši. Pokřtěn byl ve smíchovské farnosti. Po maturitě na zdejším gymnáziu nastoupil do bohosloveckého semináře a po druhém ročníku a základní vojenské službě přestoupil do české provincie bratří františkánů. V roce 2006 složil slavné sliby a o rok později byl vysvěcen na kněze. V tomto období působil jako kaplan v Uherském Hradišti. Věnoval se také studentům na Stojanově gymnáziu Velehrad. Od roku 2009 až do současnosti měl v Praze na starost formaci bratří s časnými sliby. Je také moderátorem pražské farnosti sv. Anežky na Spořilově. V provincii zastával také funkci moderátora povolání, misií, formačního týmu. Mnoho let vnímal touhu dělit se i s nevěřícími o svou víru. Z tohoto Božího povolání se zrodily městské evangelizace známé pod názvem Františkánské misie. K jeho zájmům patří hory a fotbal.

Děkujeme za modlitby 🙂

 

komentářů 6

 1. s.M.Klára Květen 17, 2017at 12:27 pm Reply

  Tak koukáme, že nad Pannou Marií sněžnou je něco bílého a není to sníh 🙂 on to stoupá bílý kouř. Veliká gratulace od sester klarisek ze Soběšic. Hojnost síly a darů Ducha Svatého 🙂

  • ofm Květen 17, 2017at 12:27 pm Reply

   Moc moc děkujeme 🙂 Bratři františkáni

 2. Benedikta Lomecká Květen 17, 2017at 12:27 pm Reply

  Veliký pozdrav z Lomečku, milý bratře Jakube, modlíme se za Tebe, aby Ti Pán žehnal, dával hojnost svých darů a posiloval Tě. Myslíme tu na Tebe i celou provincii! Pokoj a dobro!

  • ofm Květen 17, 2017at 12:27 pm Reply

   Moc děkujeme, Jakubovi velmi rádi vyřídíme 🙂

 3. ZEDKA Zdeněk Květen 17, 2017at 12:27 pm Reply

  Nově zvolenému vedení v České františkánské provincii sv: Václava
  ze ♥ přejeme „Mnohaja i blahaja litá“
  přeje mons.abbé

  • ofm Květen 17, 2017at 12:27 pm Reply

   Děkujeme 🙂

Napište komentář