P. František Bartolomej Uriga (+4.10.2016)

(Uherské Hradiště)  Narodil se 31. října 1956 ve Vranově nad Topľou na východním Slovensku. Po absolvování střední odborné školy polnohospodářské řadu let pracoval jako zahradník. Poněvadž existence mužských řeholních společenství byla v komunistickém Československu zakázána, do františkánského řádu vstoupil tajně 9. října 1982. První sliby složil 18. prosince 1983, tři čtvrtě roku po rozsáhlé akci „Vír“, v níž STB bezprecedentně vystoupila proti všem tajným františkánským mužským a ženským komunitám po celém Československu. V období časných slibů pobýval v Košicích a začal také tajně studovat teologii. Věčné sliby složil po sametové revoluci 22. září 1991, v těch letech také dokončil svá teologická studia na fakultách v Olomouci a v Praze. Kněžské svěcení přijal 2. července 1994. Jako kněz působil ve farnostech v Moravské Třebové a okolí a v Uherském Hradišti. I přes postupující nemoc s vděčností vykonával kněžskou službu podle svých možností.

Zemřel v pozorné péči bratří a věřících v domě bratří v U. Hradišti ve věku nedožitých 60 let. Pohřben je ve Starém Městě.Smuteční oznámení naleznete ZDE.

  1. Dnes je tomu rok, čo nášho Beťa, či inak povedané Františka, nebeský otec povolal k sebe na večnosť. K spoločnému veľkému žiaľu, tak Berty vo veku nedožitých 60 rokov, prestúpil z nášho života už iba do sveta našich spomienok. Spomienok plných myšlienok na krásne, spoločne prežité a strávené chvíle. Spomienok, ktoré sú hlavne v čase tohto výročia jeho úmrtia veľmi živé, a pritom veľmi trpké a bolestné.

  2. 4.10 si pripomenieme druhe vyrocie prechodu br. Frantiska Urigu k nebeskemu Otcovi. Priamo v den sv. Frantiska. S pokojom a dobrom v srdci na teba Berty spominame a pripominame si kopec tvojich rad a priklad. Hlavne tvoju chut poznavat, davat dohromady rodinu a radost z malych veci.

  3. Drahý náš Beťo,
    tie tri roky, čo Ťa náš nebeský Pán povolal na večnosť, sa v pozemskom ponímaní už zdajú ako večnosť sama. No nevadí, lebo tak ako Tvoja prítomnosť nám bola stále milá a vzácna, aj cesty našich terajších myšlienok k Tvojej pamiatke a spoločne prežitým chvíľam sú napriek smútku nesmierne drahé. R.I.P.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *